KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİNE İLİŞKİN AYDINLATMA METNİ

Kullanıcı Aydınlatma Metni

Değerli do! Dijital Aracı Kullanıcısı,

DUYARLI OL! (do!) olarak do! dijital aracı ismi verilmiş olan ve duyarliol.org internet sitesi aracılığıyla erişebileceğiniz ve Katılımcı Kurumların ofisler ve çalışanlar için entegre çevre yönetim sistemi kurmak üzere kullandıkları bu yazılım (“do! Dijital Aracı”) ile ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederiz.

DUYARLI OL! faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla hazırlanan ve duyarliol.org adresinde faaliyet gösterecek olan internet sitesine (“İnternet Sitesi”) üyeliğiniz ve do! hedefleriniz kapsamında bu İnternet Sitesi’nde yapacağınız paylaşımlar çerçevesinde işlenecek kişisel verilerinize ilişkin olarak, sizi 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK” veya “Kanun”) uyarınca bilgilendirmek isteriz. Bu Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni (“Aydınlatma Metni”) bu amaçla hazırlanmıştır.

Veri Sorumlusu Kimdir?

Tarafınıza ait Kişisel Veriler, veri sorumlusu sıfatıyla do! projesi adına do! dijital aracı kullanıcıları’nın yetkilendirilmesiyle SKD Türkiye (İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği) tarafından bu Aydınlatma Metni’nde belirtilen amaçlar doğrultusunda kaydedilecek, saklanacak, sınıflandırılacak, güncellenecek ve gerekli durumlarda üçüncü kişilere aktarılabilecektir.

Ne Tür Kişisel Verilerinizi İşliyoruz?

Bu Aydınlatma Metni kapsamında Kişisel Veri, hesap oluştururken bize iletebileceğiniz ad-soyadınız, telefon numaranız, e-posta adresiniz, (varsa) kayıtlı elektronik posta adresiniz, firma/kurum bilgileriniz, hesap oluşturmanız halinde size özel oluşturulacak kullanıcı adı (e-posta adresiniz de kullanıcı adı olarak kullanılabilir) ve şifre bilgileriniz (bilgi işlem verileriniz), hizmetlere ilişkin talep ve mesajlarınız, do! dijital aracına ilişkin geri bildirimleriniz, Web Sitesi Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası kapsamında belirlenen ve do! dijital aracına gireceğiniz (firma/kurumunuzun çevre yönetim sistemine ait doküman, veri, bilgi ve belge vb.) bilgileriniz gibi özel nitelikli olmayan kişisel verilerinizi kapsamaktadır.

İnternet sitemiz ya da diğer iletişim kanallarımız aracılığıyla bizimle herhangi bir bilgi paylaşmasanız dahi internet sitemizi ziyaretiniz sırasında elde edilebilecek diğer veriler için çerez politikamıza bakabilirsiniz.

Kişisel Verilerinizi Hangi Amaçlarla ve Hukuki Sebeplerle İşliyoruz?

Kişisel verileriniz, aşağıda belirtilen hukuki sebepler ve ilgili amaçlar için gerekli olduğu ölçüde açık rızanıza ihtiyaç bulunmadan işlenebilecektir:

 

Kişisel Verilerinizi Kimlere ve Hangi Amaçlarla Aktarabiliriz?

Kişisel Verileriniz yukarıda belirtilen işleme amaçlarının yerine getirilebilmesi için gerekli olduğu ölçüde, DUYARLI OL! Paydaşları ile yurtiçinde bulunabilecek hizmet/destek/danışmanlık aldığımız üçüncü kişiler/firmalar, işbirliği yapılan ya da proje / program / finansman ortağı olunan kamu / özel kurum ve kuruluşlar / şirketler, dernekler ve tedarikçilerimiz ile paylaşılabilecektir.

 

Kişisel Verilerinizi Hangi Yöntemlerle Topluyoruz?

Kişisel verilerinizi, iletişim kanallarımız (internet sitemiz, telefon numaramız ve e-posta adresimiz) aracılığıyla doğrudan sizden elde ediyoruz. Talebinizi daha iyi anlayabilmek ve sözleşme süreçlerinizi iyileştirmek adına, sizinle iletişime geçebilir, otomatik ya da otomatik olmayan yollarla, yazılı ya da sözlü olarak da sizden ek bilgi de talep edebiliriz ya da ihtiyaçlarınız çerçevesinde bu bilgiler doğrudan sizin tarafınızdan da otomatik ya da otomatik olmayan yollarla, yazılı ya da sözlü olarak bize iletilebilir. Bu bilgiler de yalnızca yukarıda belirtilen kapsamda işlenecektir.

 

Kişisel Verilerinize İlişkin Haklarınız Nelerdir?

Kanun uyarınca aşağıda belirtilen haklara sahip bulunmaktasınız:

 

DUYARLI OL! olarak, yürürlükteki mevzuattan kaynaklanan haklarımız ve yükümlülüklerimiz saklı kalmak kaydıyla, sahip olduğunuz bu hakları istediğiniz her zaman ve en uygun şekilde kullanabileceğinizi taahhüt ederiz.

Kişisel verilerinize ilişkin tüm sorularınız ve tüm talepleriniz için bizimle aşağıda bulunan iletişim bilgileri aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz:

[Konuyla İlgili Sorumlu Kişinin İletişim Bilgilerini Ekleyiniz]

Adres: ....

Telefon: .....

E-Mail: [Lütfen Konuyla İlgili Sorumlu Kişinin E-Posta Adresini Belirtiniz]